Dr. Buzder Tímea embriológus blogja

Embrioblog

Embrioblog

Mi történik a lombikban? 1. nap A zigóta

2019. január 29. - Embrioblog

A megtermékenyült petesejt, a zigóta jellemzője, hogy 2 előmaggal (pronukleusz) és 2 poláris testtel rendelkezik. Ez az állapot a megtermékenyítés után 8-14 órával 4-5 óra hosszáig látható. A két előmag (anyai, apai) a petesejt középső részén egymás mellé rendeződik, ezt követi az első sejtosztódás.…

Tovább

Mi történik a lombikban? 0. nap ICSI (kiejtése:ikszi)

Az érett, egy poláris testtel rendelkező petesejt akkor is termékenyíthető, ha a pár férfi tagjánál van a probléma. Kóros spermaképpel és rossz termékenyítési teszttel rendelkező partner esetén szükség van arra, hogy a spermiumokat bejutassuk a petesejtbe mikromanipulációs eljárással. Az ICSI…

Tovább

Mi történik a lombikban? 0. nap A hagyományos megtermékenyítés

A petesejt leszívás (oocyta punkció) és a spermiumpreparálás napja. Az érett, egy poláris testtel rendelkező petesejt normál spermaképpel és jó termékenyítési teszttel rendelkező partner esetén a természethez hasonló módon termékenyül. Ennek során a hímivarsejtek a petesejteket borító cumulus…

Tovább

A kivizsgálás után mire lehet számítani?

Ha megvan az összes lelet, az eredményektől függően az orvos többféle megoldást javasolhat.  Ha minden érték megfelelő, akkor a pár dönthet úgy, hogy otthon próbálkozik tovább, vagy ciklusmonitorizálás terminált együttléttel hozhat eredményt. Ilyenkor a nőgyógyász a normál, nem stimulált, spontán…

Tovább

#embriológusvagyok

Hogy valakiből hogy lesz embriológus, nem tudom. Én csak a saját történetemet mesélhetem el. Édesanyám egészségügyi alkalmazott, lehet, hogy emiatt szerettem meg a biológát. Felvettek a békéscsabai Rózsa Ferenc Gimnázium biológia szakára, ahol a híres/hírhedt Zsilinszky Tibor tanár úrnak köszönhetem…

Tovább
süti beállítások módosítása